Grote maatschappelijke fenomenen beschrijven vanuit hyperpersoonlijke verhalen en werelden. Dat kunnen de klasbakken van Werktoneel als geen ander. In Gruis / aan de twijfel (CCHA, 2024) gingen ze dieper in op succes en falen. Nu keren ze terug naar onze theaterzaal met Aan de start van de brug, waarin ze hét ultieme menselijk fenomeen benaderen: het sluimerende besef van onze tijdelijkheid.
De voorstelling is een verkenning van hoe mensen met hun eigen sterfelijkheid omgaan en welke inventieve – soms absurde – manieren ze bedenken om de dood te ontwijken, en zelfs te overwinnen. De personages proberen hun existentiële doodsangst te slim af te zijn en duiken in een tunnel van cryonisme, Silicon Valley-ideologieën en langlevenheidsonderzoek. De uitkomst van hun perverse experimenten is hoogst onzeker. Als proefkonijnen staan ze aan de start van een brug die waarschijnlijk nergens naar leidt.
*** Opnieuw bevestigt dit collectief zijn talent om klassiek spelerstoneel een heel eigentijdse vervreemding mee te geven. Aan de start van de brug mag dan wel een voorstelling lijken over het moment dat we er niet meer zullen zijn, uiteindelijk gaat ze vooral over de tijd die we wel nog hebben. Het is een ervaring over het leven, voor het leven.
credits
tekst & regie Jesse Vandamme / met Louise Bergez, Lucas van der Vegt, Lucie Plasschaert & Joeri Happel / muziek Laurens Mannaerts / decor & kostuums Chloé Wasselin-Dandre / dramaturgie Kaatje De Geest / lichtontwerp Dennis Diels / coach schrijfproces Kristof Van Baarle / outside eye Laurens Aneca / met dank aan Emma Gheeraert / © Michiel Devijver
ntgent.be