cultuurcentrum Hasselt

Souvenirshop (4+)

BRONKS & Alexander Vantournhout / not standing
  • zo 15 feb 2026
    15:00
    kleine theaterzaal
  • Prijzen exclusief € 2 servicekosten per bestelling. Meer weten over de servicekosten bij bestelling? Klik hier.

Een Mona Lisa-hoodie? Een paraplu met een Magritte-appel? Kousen met de waterlelies van Monet? Na elke citytrip breid je je eigen mini-museum heel vaak en heel graag uit en stapelen de herinneringen zich op in en op je kast(en).

Alexander Vantournhout duikt in zijn eigen souvenircollectie en tovert er een voorstelling uit. Truien, broeken en andere kledingstukken drapeert en transformeert hij tot een choreografisch verhaal. Mouwgaten duiken op onverwachte plekken op, broekspijpen muteren tot galajurken, ritssluitingen openen nieuwe dimensies. Wat eerst roerloos aan een kledinghanger bengelde, ontvouwt zich met acrobatie, dans en fantasie tot een meeslepend tafereel.

Dans, acrobatiek, circus, ... Alexander Vantournhout laat zich in zijn voorstellingen voor volwassenen niet graag in één hokje vangen. Geboeid door de grenzeloze kinderfantasie, doet hij dat in Souvenirshop zeker ook niet. In die zin is deze voorstelling een grandioze ode aan de tomeloze speelsheid en verbeelding. Kortom: welkom in het museum van de fantasie en de magie!

onderdeel van

credits

concept & choreografie Alexander Vantournhout / mede-creatie & spel Miguel do Vale / dramaturgie Sébastien Hendrickx & Katherina Lindekens / spelcoach Jos Houben / artistiek assistent Esse Vanderbruggen / muziek Geoffrey Burton / kostuums Patricia Vander Stappen / scenografie Tom de With / licht Davy Deschepper
bronks.be