Vroeg of laat komt het monster van de nacht bij iedereen langs.
Het monster van de nacht heeft heel veel namen.
Soms kan het muisstil aan je bed staan.
Maar heel vaak kan het gewoon niet stoppen met praten.
En als de zon opkomt, is het weer weg.
Maar wat gebeurt er als we ‘hallo’ zeggen tegen het monster?
Als we ermee aan de praat gaan?
Zijn we dan nog alleen?
Zijn we dan nog bang?
Nacht is de derde samenwerking van Mats en Jonas voor jong publiek. Hun vorige voorstellingen Bambiraptor (Krokusfestival, 2020) en Infinity Forever werden beiden geselecteerd voor het Vlaamse TheaterFestival.
Over Bambiraptor schreef recensent Tuur Devens: “De voorstelling is sprankelend in taal en beeld, in het strakke ritme tussen beweging en stilstaan bij de dingen. (…) Leve de magie van de fantasie!”
Voor Nacht maken ze gebruik van poppen en figuren uit het fantastische atelier van DE MAAN. Op die manier brengen ze weer een visuele, herkenbare en krachtige voorstelling.
credits
concept Jonas Baeke & Mats Vandroogenbroeck / spel Fabrice Delecluse & Maryam Sserwamukoko / figuren Paul Contryn & Katinka Heremans / muziek Elisabeth Klinck / decor Geeraard Respeel / coproductie Mayo / © Diego Franssen
demaan.be