cultuurcentrum Hasselt

Debussy & Ravel

Revue Blanche
  • vr 29 jan 2027
    20:00
    parketzaal 1
  • Prijzen exclusief € 2 servicekosten per bestelling. Meer weten over de servicekosten bij bestelling? Klik hier.

De som van alle kleuren is wit, zoals een onbeschreven blad dat openstaat voor alle meningen en stromingen. De naam Revue Blanche is ontleend aan het gelijknamige literaire en artistieke tijdschrift (1889 – 1903) en sluit naadloos aan bij de filosofie van het ensemble. De veelheid aan kleuren die de compacte instrumentencombinatie van stem, fluit, altviool en harp kan samenmengen, wordt met bewerkingen van hoge kwaliteit maximaal uitgespeeld.

Synesthesieën van klank en kleur zijn essentieel bij Claude Debussy. We worden ondergedompeld in een betoverende wereld met een selectie uit zijn intiemere en poëtische werken. In de Chansons de Bilitis vormt de pianopartij, gearrangeerd door Wim Henderickx en Jean-Michel Damase, een subtiele dialoog met de sensuele, suggestieve poëzie van Pierre Louÿs.

Maurice Ravel wordt dan wel vaak in een adem genoemd met Debussy, maar toch zijn ze elk uniek. Ravel heeft de onnavolgbare gave om het geluid van zijn tijdperk te vervlechten met traditionele stijlen en ongehoorde klankexperimenten. Het resultaat: barok die swingt, jazz die zingt en een modernistische geest die opstijgt boven impressionisme, expressionisme en neoclassicisme.

programma
Claude Debussy werk uit Proses lyriques, Six épigraphes antiques, Chansons de Bilitis
Maurice Ravel werk uit Chansons madécasses & Le tombeau de Couperin 

credits

sopraan Lore Binon / fluit Caroline Peeters / altviool Kris Hellemans / harp Anouk Sturtewagen / © Julie Calbert
revueblanche.be 

Zet mij op de wachtlijst

Wenslijstje

Toegevoegd:

Naar wenslijstje