zoeken

nieuwsbrief

tickets & abonnementen
bereikbaarheid
zaalverhuur
 
algemene info print deze pagina
BEELDENDE KUNSTEN
_ Guy Bleus _ Guy Bleus 42.292: pêle-mêle
za 25 sep 10 - zo 14 nov 10 _ foyer grote schouwburg

Naar aanleiding van zijn 60ste verjaardag vindt in het cultuurcentrum Hasselt een retrospectieve tentoonstelling plaats van het werk van Guy Bleus. Bleus is als Mail-Art kunstenaar geen onbekende, maar zijn ander werk is minder gekend. Het gevarieerde oeuvre van Bleus behelst immers ook installaties, performances, projecten, collages, assemblages (met haren), graffiti art, visuele poëzie, …

De centrale thema’s in het werk van Guy Bleus (°1950) zijn administratie, artistieke communicatie en geuren. Vanaf het midden van de jaren 70 hekelt Bleus de bureaucratie met de productie van stempels, postzegels, identiteitskaarten van Mars (identiek aan de Belgische), diploma's, huwelijksakten, kostuums van echt geld, enz. In 1979 laat hij zich registreren als merknaam in het officiële Benelux Merkenbureau in Den Haag onder het nummer 42.292. Vanaf dat ogenblik gebruikt hij dit getal ook als zijn pseudoniem. Met deze bureaucratische handeling demonstreert hij de opmars van het kwantitatieve, de haast intieme relatie tussen mensen en maatschappelijke nummers en cijfers.

Parallel hiermee lopen zijn Mail-Art activiteiten. Hij start met de uitbouw van een internationaal Mail-Art archief "T.A.C.-42.292" met werken en informatie van 5 000 kunstenaars uit 50 landen; tijdschriften, catalogi, posters over Mail-Art (sinds 1975). Hij neemt deel aan honderden Mail-Art projecten. Na 20 jaar administratieve onderhandelingen verscheen in 2003 de officiële Mail-Art postzegel, die hij i.s.m. Jean Spiroux (Luik) realiseerde en uitgegeven door de Belgische Post.

Guy Bleus werkt gelijktijdig als geurkunstenaar. Vanaf de jaren 70 introduceert hij geuren en de activiteit van het ruiken in de beeldende kunsten. Hij realiseert dat via geurpanelen en geurobjecten, waarbij hij zowel parfums, geuren van medicijnen, voedingsprodukten, en geurcombinaties gebruikt; maar ook via scents-paintings, fire-graffiti’s, scent-stamps, geurbrieven, odour-bombs en spray-performances. Bij dit laatste creëert hij een nevel van geuren over het publiek. Een van zijn voornaamste geur-toeschouwers is prins Philip in 1988. Ook in het Mail-Art werk van Bleus spelen geuren al meer dan 30 jaar een prominente rol.

De tentoonstelling in het cultuurcentrum Hasselt is een geen chronologisch gestructureerde expo maar een pêle-mêle, een momentaan helikopterzicht over het omvangrijke werk van Bleus.

Bij de tentoonstelling Guy Bleus 42.292: pêle-mêle verschijnt een ingebonden kleurencatalogus. De inleidende tekst is van prof. dr. Marc Van den Bossche (VUB) die de relatie tussen de kritiek van technische rede en het werk van Bleus beklemtoont. Voor de vernissage wordt een speciale multiple gerealiseerd: “I.D.-Mars”, een re-editie van Bleus’ identiteitskaarten van de planeet Mars.

vernissage: zaterdag 25 september 2010 om 15 uur in de foyer van het cultuurcentrum Hasselt.
inleiding: Prof. Marc Van den Bossche

De tentoonstelling is geopend van di t/m vr van 10 tot 17 uur, za en zo van 13 tot 17 uur. Donderdag 11 november is de tentoonstelling geopend van 13 tot 17 uur.

In samenwerking met ArteVentuno, Hasselt


Kunstlaan 5, 3500 Hasselt
tel. +32 11 22 99 31
fax +32 11 24 32 07

plaatsbespreking
tel. +32 11 22 99 33
fax +32 11 24 32 07

cultuurcentrum Hasselt
pers | registreer je nu | aanmelden